המדריך לאבא מתחיל – שבועות ההריון

קודם כל מזל טוב! אתה ובת זוגתך ברגעים אלה עושים את הצעדים הראשונים להקמת משפחה חדשה משלכם. זהו צעד ראשון למסע מופלא ומרתק אך הוא בראש ובראשונה מתחיל בהריון, שהוא שלב שעד כמה שהיית רוצה לעבור אותו שווה בשווה וביחד הוא בעיקר חוויה של האישה. התפקיד שלך הוא לשמור ולעודד, לעזור ולהגן ובעיקר לתמוך בבת זוגתך בתהליך המרגש אך עם זאת הלא קל הזה. אז איך יודעים מתי יש בדיקה והאם זה נורמאלי שהיא לא יכולה לסבול ריח של קרואסונים טריים פתאום? פשוט מאוד! מעקב אחר שבועות הריון הוא המפתח.
הינה כאן מספר מונחים ובכלל דבירים שחשובים עבור כל אבא לעתיד לדעת.

נעים להכיר – שבועות הריון

משך ההריון הינו תשעה חודשים, אך מעקב יותר מדויק על ההריון ניתן לבצע על ידי ספירת שבועות ההריון. שבוע ההריון הראשון נספר מתאריך תחילת הווסת האחרונה של בת זוגתך, כך שבעצם הספירה מתחילה אחורה עוד מלפני שבכלל נכנסתם להריון, מפתיע נכון? הסיבה לכך היא שקשה מאוד לחשב במדויק את תאריך הביוץ האחרון כיוון שהוא משתנה
מאישה לאישה.

חברך החדש – מחשבון ההריון

לעיתים קשה לעקוב אחר משך ההריון משבוע לשבוע, במיוחד כשלא כל שבוע יש בדיקות או עדכונים. בכדי באמת להיות מעורב בתהליך ולתמוך בבת זוגתך עליך לאמץ חבר חדש והוא מחשבון הריון. כלי פשוט זה יעזור לך בכל שלב של ההריון לדעת בדיוק באיזה שבוע הריון אתם נמצאים. כל שעליך לדעת הוא את תאריך הווסת האחרונה של בת זוגתך ואתה מוכן לצאת לדרך, רק הזן את התאריך למחשבון ההריון ותקבל מייד את תאריכי שבועות ההריון ואף את תאריך הלידה המשוער. באופן זה תוכל לא רק לעקוב אחר הבדיקות והשינויים החלים בגוף של בת זוגתך, אלא גם לעקוב משבוע לשבוע אחר התפתחות העובר ברחם.

שבועות הריון – עד מתי?

כידוע משך ההריון הינו 9 חודשים, שהם 41 שבועות הריון בסה”כ. לפי חישוב זה גם נקבע תאריך הלידה המשוער. חשוב להדגיש כי תאריך הלידה הינו משוער בלבד, ויתכן כי תובהל לחדר הלידה עוד לפני. לידה נחשבת ללידה בריאה החל משבוע 37 של ההריון, ועד לשבוע 42.
עכשיו כשאתה מאובזר בכל המידע הראשוני שאתה צריך, אנו מאחלים לך הצלחה בדרך והרבה בריאות ואושר למשפחה שבדרך!

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]