למה צריך עבודות קידוח וניקיון?

לא מעט פעמים אנחנו שומעים כי יש קבלנים שמקצועם הוא לבצע עבודות קידוח. ובכן, נתחיל ונאמר כי מדובר על תחום עבודה בעולם הבנייה ועולם התשתיות שדורש מיומנות מאוד גבוהה וכן גם ציוד ברמה גבוהה על מנת שהעבודה תהיה מדויקת וטובה. מדובר קבלנים אותם מזמינים למגוון רחב של עבודות והסיבה לכך היא פשוטה.תחום לדוגמא קבלן עבודות קידוח שמבצע עבודות בבתים פרטיים או בתים שנמצאים בבנייה, במטרה ליצור פתחים כדוגמת דלתות חלונות או פתחי אוורור. מדובר על עבודות יחסית מסובכות ומורכבות שכן הרעיון הוא שהעבודה תתבצע בצורה מדויקת מאוד על מנת שלא תגרום לקריסה של חלקים אחרים במבנה.
עוד תחום בו פופולארי למצוא קבלני עבודות קידוח הוא במקרה של קידוח בקירות לצורך התקנת צנרת או תשתיות אחרות. כאשר יש צורך בקידוח בקירות, נדרשת גם כאן מיומנות גבוהה ובציוד מתאים, שכן יש סוגים שונים של קירות, ועל כך ציוד קידוח שיתאים לקירות עבים לדוגמא לא יתאים לקידוח בקירות דקים יחסית.
מה משמש לקידוח?

קידוח – עבודה מורכבת הדורשת מיומנות

כפי שציינו, עבודות קידוח הן עניין מורכב הדורש מיומנות וציוד מתאים, אך אתם בוודאי שואלים את עצמכם איזה ציוד באמת יתאים לקידוח במיוחד בחומרים קשים כדוגמת בטון. ובכן, הבטון הוא בהחלט חומר חזק מאוד ולא קודחים בו ברוב המקרים בפלדה רגילה על מנת לא ליצור סתם סדקים או חורים מיותרים.
לכן, ברוב המקרים יהלום, החומר החזק ביותר בטבע, הוא זה שמשמש ברוב המקרים עבודות קידוח. היהלום הוא מספיק חזק על מנת לחדור את הבטון ולא ליצור סתם סדקים מיותרים בבטון. רוב הקבלנים כיום עושים שימוש בחומר זה כאשר כל קבלן כמובן יכול להשתמש בציוד קידוח אחר אך רובם יתבססו על ציוד קידוח שהמקדח עשוי מיהלום.
אין חובה לאבק

קבלני קידוחים

כיום בגלל שציוד הקידוח הוא כל כך מתקדם ורוב הקבלנים שמבצעים את העבודות כל כך מיומנים, ברוב המקרים בניגוד למה שאתם חושבים כמעט ואין אבק שמעורב בעבודות קידוח במידה ומדובר על קידוח בבית פרטי או בתוך בניין. כיום המטרה היא לסיים את הקידוח כמה שיותר מהר בלי כל צורך לנקות כמויות של אבק לאחר מכן, כדי לנקות את זה, בדרך כלל עדיף חברת ניקיון מאומנת.
אז כפי שאתם מבינים, לעבודות קידוח יש עולם ומלואו והתחום של בתים פרטיים הוא רק חלק קטן ממנו. ניתן לראות בהם שימוש גם בתחומי התשתיות, עבודות העפר וכדומה. יותר מסקרן מכך זה כפי שציינו שכל התחום הזה דורש מיומנות רבה וכן גם טכנולוגיה מתקדמת שתאפשר עבודה נקייה וטובה.

מאת: אליס רינגן

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]