פרסום חינם באינדקס אתרים

אינדקס אתרים כפשוטו כמשמעו – אינדקס אתרים. שנבנה על מנת לספק לנו הגולשים, גישה מהירה ונוחה למבחר האתרים שברשת. בניית אינדקס אתרים הוא דבר פשוט מאוד, עושים רשימת קטגוריות, אוספים את האתרים המובילים מכל תחום, ומציגים את זה בצורה מסודרת ומושכת באתר. עצם הפשוטות של בניית אתרי אינדקס אתרים, גרמה לכך שעם השנים יותר ויותר אתרים כאלה נבנו. גולשים ראו את הפשוטות והפוטנציאל אשר טמון באתרים אלו, והחליטו גם הם לבנות אתר כזה ולהצטרך לרשימת האינדקסים ברשת, אשר מתחרים כולם על בחירת הגולשים ומנסים למשוך אותם לאתרם.

אינדקס אתרים בלבד?

היום בעלי אינדקסים ברשת לא מסתפקים בכניסות הגולשים לאתר שלהם על מנת לנוע משם לאתרים אחרים. בעקבות מספר האתרים בתחום שרק הולך וגדל עם השנים, בעלי האינדקסים הבינו שהם צריכים להציב עובדות בשטח ולגרום לגולשים להפוך את האינדקס שלהם כדף הבית שלהם על מנת שהם יחזרו לאתר, וכך אותם אתרים יצליחו להפיק יותר הכנסות מהאתר. המרוץ התחיל, וכיום ישנם מאות אתרים שמתחרים על בחירת הגולשים. האם יש מנצחים? לא ממש, מרוב שנוצרו כל כך הרבה אינדקסים, האיכות לא תמיד מדברת בעד עצמה, והגולשים התפצלו לאתרים רבים. אינדקס אתרים טוב, אחד שהצליח למשוך אליו כמה מאות או אלפי גולשים שממשיכים להיכנס לאתר, או שאפילו הפכו אותו לדף הבית שלהם הרוויחו. שאר האתרים נהנים משאריות של גולשים שלרוב נכנסים בטעות לאתרים אלו מתוצאות החיפוש של גוגל או מנועי חיפוש אחרים.

יתרונות בשימוש עם אינדקס אתרים ברשת

אינדקס אתרים כמו שנאמר תפקידו העיקרי הוא לעזור לגולשים לנווט את עצמם באינטרנט בקלות ובמהירות. כאשר אתם נעזרים באינדקס אתרים טוב, אתם יכלים לנוע בקלות לאתרים מובילים ברשת ברוב התחומים הפופולאריים אשר קיימים כעת ברשת. כאשר גולש נעזר באתר אשר משתמש אינדקס אתרים טוב הוא יכל להגיע בעזרו בקליק אחד לאתרים אחרים ברשת.
במקום להיכנס לשורת הכתובות בדפדפן ולהקליד את כתובת האתר אליה מעוניינים להגיע, אפשר פשוט להיכנס לאינדקס, במידה שהוא בדף הבית, על ידי לחיצה בדפדפן על האיקון של דף הבית, ומשם בלחיצה אחת להיכנס לאתרים שברצוננו להיכנס אליהם. בעזרת אינדקס אתרים אנו הגולשים לא צריכים לזכור את כתובתם של האתרים שאליהם אנחנו רוצים להיכנס, אם מדובר באתרים מצליחים, סביר להניח שהם נמצאים אוטומטי באינדקס, ובמידה שלא, ישנם אינדקסים שמאפשרים להוסיף אליהם אתרים אישיים, אתרים חדשים שאינם נמצאים במאגר של האינדקס. ואנו זקוקים להם.

חסרונות בשימוש עם אינדקס אתרים ברשת

בעבר היו בונים אינדקס אתרים פשוט שכולל כבר בתוכו את כל האתרים המובילים בכל תחום. אך הדבר יצר בעיה, כאשר קיים מאגר של אינדקס אתרים שלא כולל בתוכו אתרים רבים שגולשים כן היו רוצים לראות במאגר של האינדקס. קיימים גם מקרים הפוכים, שבהם באינדקס קיימים עשרות או מאות קישורים לא שימושיים עבור הגולש, והם רק מעמיסים על האתר ומקשים את מציאת האתרים שכן רלוונטיים ונחוצים עבור הגולש. ישנם אתרים שכן מאפשרים לערוך את המאגר של האינדקס אתרים וישנם אתרים שלו. והחיסרון הזה הוא די משמעותי עבור גולשים רבים.

אתרי אינדקס אתרים מובילים ברשת

כיום קיימים בארץ מעל מאה אינדקסים ושמשונים אשר מציגים לקהל הגולשים מבחר גדול של אתרים אבל זהה כמעט לחלוטין לשאר האתרים שמציגים האינדקסים אחרים ברשת. הרי לרוב יש הסכמה לגבי האתרים המובילים בכל תחום, וכל אינדקס אתרים מציג אותם אצלו באינדקס, על מנת למשוך את הגולשים להשתמש דווקא באינדקס אתרים שלהם.

למרות זאת נוצרו כמה פערים בהבדלי הרמות והצלחתם של מספר אינדקסים ברשת. חלקם נבעו מהשקעה מרובה בפרסום ושיווק, חלקם בזכות הוותק.

מאת: אורן ד.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]