כולנו אוהבים לקבל מתנות בחינם

למשמעות העסקית של הענקת מוצר או פריט, חינם אין כסף, לצרכנים, ללקוחות או לקהלי יעד פוטנציאליים יש רלוונטיות גדולה ומרכזית בעולם תחרותי ומלא באפשרויות עבור הצרכנים. היום, יותר מתמיד, כל אחד יכול לנסות מגוון גדול של אופציות, להתנסות בכל מיני מוצרים מתחרים ומקבילים ולהעביר נאמנויות בן לילה, ממוצר אחד למשנהו, בהתבסס על מחיר, על איכות ועל רצון לנסות אלמנטים שונים.

איפה ניתן למצוא מתנות בחינם?

בעזרת פרסום נכון ברשת האינטרנט, גם במדיה נרכשת וגם על ידי פרסום באתרי חינם שונים, המספקים פלטפורמה שיווקית יעילה ביותר, בעיקר למוצרים חדשים או לצרכי כניסה לשווקים חדשים, יכול כל בית עסק וכל ארגון המבקש להגיע בדרך ישירה ומיידית אל לקוחות פוטנציאליים למצוא את הנתיב המהיר ביותר לשם כך. הצרכנים מבקשים ליהנות ממבצעים, הנחות או מתנות, והעסקים מבקשים לחשוף את עצמם ואת מוצריהם באופן האפקטיבי והנרחב ביותר, כך שבעזרת אתרי חינם, שני הצדדים יוצאים מרוצים ושבעי רצון.
נשאלת השאלה, באם מדובר על אתרי חינם, מהיכן מרוויחים בעלי האתרים ומדוע שיפעלו באורח כה פילנתרופי עד שיסכימו להעמיד דומיין ופלטפורמה מתוחזקת ומורכבת לטובת העניין? התשובה היא, כמובן, פשוטה ביותר.

מי מרוויח אם נותנים מתנות בחינם?

עבור הרצון של בתי העסק להעניק מתנה או מוצרים בחינם ללקוחות, הוא משלם לבעלי האתר סכום מסוים, ויהיה זה סכום שבועי, חודשי או תקופתי, כך שמדובר על הוצאה כפולה של בעלי העסקים המפרסמים באתרים. הם גם משלמים עבור הפרסום וגם לוקחים על עצמם את העלויות של המבצע אותו הם מפרסמים על גבי האתר. נדמה כי הביקוש הרב לפרסום הזה עונה על השאלה הבאה, האם הדבר כדאי לבעלי העסקים והמוצרים?
אין צל של ספק כי העתיד ימשיך להיטיב עם הצרכנים, שיוכלו להמשיך וליהנות מהתחרות ההולכת וגוברת בין המוצרים והמתחרים בתחומים מגוונים ורבים ועם בעליהם של אתרי חינם, אשר ימשיכו לגבות מבעלי העסקים סכומים לא מבוטלים תמורת הזכות לפרסם אצלם את מוצריהם ואת תחומי פעילותם. בסופו של דבר, זהו משחק שבו כולם מנצחים, ובעולם העסקים מדובר על דבר שאינו ברור מאליו ואינו נחשב לנפוץ במיוחד.

פורסם ע”י: דביר קושה