טיפים לרכישת רכב

עבור אנשים רבים רכישת רכב חדש היא משאלה, מה יותר כיף מלרכוש רכב עליו לא נהג איש לפנינו, רכב אותו בחרנו אנו, בחרנו את צבעו החיצוני, את צבע הריפודים ואת האיבזור הרצוי.
אם כי יש הבדל בין הרצוי והמצוי, רכישת רכב חדש אינה פשוטה עבור אנשים רבים בייחוד לנוכח הגזירות הכלכליות והעלאות המיסים.

אפשרויות לרכישת רכב

יש אנשים שאינם מעוניינים ברכב חדש מאחר ופוחדים לאבד הרבה מערכו בעת מכירתו בעתיד. על כן, אם הנכם עומדים בפני רכישת רכב ישנן מספר אפשרויות העומדות בפניכם:

רכישת רכב חדש מהסוכנות – אפשרות זו הינה הפשוטה ביותר אך גם היקרה ביותר.
רכישת רכב משומש מאדם פרטי – כיום רואים פחות ופחות רכבים עם שלט למכירה כפי שהיה נהוג בעבר, ורוב חיפושי הרכב מתבצעים באמצעות לוחות מכירת רכב שונים באינטרנט. בעת רכישה מאדם פרטי חשוב לבדוק את פרטי הרכב בקפידה ולבקש לראות את היסטוריית הטיפולים של הרכב, וכן מומלץ לבצע בדיקת שעבוד דרך רשם המשכונות, שחס וחלילה לא נגלה כי מדובר ברכב משועבד.
רכישת רכב חדש עם “0” ק”מ מחברות הליסינג השונות, כיום חברות ליסינג רבות מציעות למכירה רכבים חדשים אשר רכשו מהיבואן, בשיטה זו הקונה מקבל הנחה משמעותית במחיר הרכב ובכל זאת נהנה מרכב חדש. בעבר בעת רכישת רכב בשיטה זו הרוכש נרשם כיד שניה מליסינג אם כי בפועל הוא רכש רכב חדש, כיום לאור תקנות חדשות שהוציא משרד התחבורה, רוכש הרכב יכול להירשם כיד ראשונה, ללא רישום ליסינג / החכר ברישיון הרכב.
רכישת רכב ששימש לליסינג או להשכרה – חברות ליסינג רבות מציעות רכבים מצי הרכבים שלהן אשר שימשו את לקוחותיהם לצרכי ליסינג או כרכבי השכרה. חשוב להבחין בין סוגים שונים של ליסינג בעת רכישת רכב מליסינג – יש הבדל במחיר אם הרכב שימש כרכב ליסינג פרטי כרכב ליסינג תפעולי או שבעל הרכב קיבל מימון לרכישת הרכב והרכב נרשם כליסינג מימוני.

יתרונות וחסרונות ברכישת רכב

הגישה הרווחת בעבר הייתה כי רכישת רכב חדש או מאדם פרטי היא צורת הרכישה העדיפה מאחר ואדם פרטי לרוב שמר יותר על רכבו והקפיד על קיום הוראות היצרן ועל שגרת טיפולים מדוייקת.
אנשים לא רצו להתקרב למכוניות ששימשו לליסנג או להשכרה, עם השנים גישה זו השתנתה, התברר שדווקא חברות הליסינג מקפידות על שמירה על רכביהן ועל ביצוע טיפולים כנדרש, כמו כן, חוזה הליסינג מחייב את הנהגים לשמור על הרכב ומחייב אותם בתשלום קנסות במקרים שלא שמרו על הרכב. ועל כן מסתמן כי רכישה מחברה טומנת החובה יתרונות רבים.
בעת רכישת רכב מחברת ליסינג חשוב לא להתפתות למציאות ולחברות עלומות שם, אלא מומלץ להיכנס לאחת מהחברות הגדולות והמוכרות, כזו שתעניק לכם אחריות על הרכב ותספק לכם פירוט מלא של ההיסטוריה של הרכב.
יתרון נוסף ברכישה מחברת ליסינג הינו האפשרות לפרוס את התשלום עבור הרכב, אדם פרטי לא יכול לפרוס את התשלום וידרוש את מלוא התשלום במעמד הרכישה.
אם הנכם שוקלים לקנות או להחליף את רכבכם, אל תפסלו על הסף על האפשרות לקנות רכב מחברת ליסינג, ככה תוכלו ליהנות מרכב עם היסטוריית טיפולים שתוחזק כהלכה, ויאפשר לכם נסיעה רגועה ונינוחה.

מאת: דוד חנן