סיפור על תיקון מחשב וטכנאי מחשבים

לאחר שבוע של המתנה לטלפון מהחברה שנותנת אחריות למחשב שקניתי, החלטתי כי אני אבדוק את הנושא (הרי לא ייתכן שחלק כה נפוץ לא יימצא במלאי כ”כ הרבה זמן) ושירות הלקוחות של אותה חברה תירצה דברים כגון: “כן, רשום פה שהיינו צריכים להתקשר”, “הנה, בדיוק היום הגיע החלק” – כל זה באותו יום, ע”י נציגים שונים. החלטתי לאור ניסיון העבר שאני לא שולח את המחשב מהר כ”כ ושאלתי את הנציג האחרון שאישר את הגעת החלק למעבדה על איזה חלק מדובר (הכל במטרה להבין, האם ברור להם איזה חלק דורש באמת החלפה) – תשובה בנושא סירבה להגיע, ואחרי כמה ימים טובים של המתנה וצלצול חוזר לשירות לקוחות, התקבלה תשובה: “רשום פה שהיית צריך להתקשר אלינו לתאם מחדש עם טכנאי מחשבים שלנו, לכן לא צלצלו אליך…”. כמובן שהתעצבנתי לא מעט וברור שעם מנהלי השירות לקוחות או החברה לא ניתן לדבר, אז ביקשתי במקביל לפתוח את הבקשה לאיסוף המחשב שכן ידעתי כי הסיפור ייקח עוד כמה ימים.

סוף-סוף הטכנאי הגיע

כמה ימים לאחר מכן קיבלתי טלפון מהחברה שרצתה לתאם הגעה של שליח וכמה ימים לאחר מכן הגיע לביתי טכנאי התקנות LCD במקרה היה באיזור (אני לא שאלתי, אל תשאלו גם אתם) – היה לי ברור שהמחשב יסתובב זרוק ברכב של הטכנאי שכן אפילו תיק נשיאה לא הכין מראש, אך העיקר שהמחשב יגיע למעבדה ולא אני זה שייקח אותו.
מבעוד מועד הגעת ה’שליח’ הכנתי מכתב עבור המעבדה המפרט בקצרה את השתלשלות האירועים ואת מהות התקלות וההחלפה שיש לבצע. צירפתי את מסמכי התקלות הקודמות ונתתי ל’שליח’ שימסור עם המחשב – הכל בתקווה, שבאמת יוסדר העניין.
בדיוק 5 ימים לאחר מכן, אני מקבל טלפון מטכנאי המעבדה שרוצה לעבור על רשימת התקלות בשביל לוודא שהכל יטופל כהלכה. אני לתומי תהיתי איך ייתכן כי הטכנאי מתחיל לעבוד רק עכשיו על המחשב והוא ענה בשמחה: “רק אתמול בערב המחשב הגיע למעבדה”.
עם אותו טכנאי סוכם כי עוד באותו ערב או לכל היותר למחרת בבוקר אקבל ממנו טלפון לעדכון על סטטוס הטיפול במחשב שלי. אכן באותו ערב קיבלתי את הטלפון המדובר בו נאמר כי מלבד החלפת מאוורר קבועה, הוחלף אפילו לוח האם של המחשב ושזה יפתור את בעיית החשמל שהייתה במחשב. עוד נאמר, כי אם אני מתעקש המחשב יהיה מוכן למחרת ב-8 בבוקר לאיסוף ושמומלץ שאאסוף אותו בעצמי על-מנת לוודא שאכן המחשב מתוקן ולא התקלקל לו בדרך עם השליח.
כולי שמח ונרגש, קמתי למחרת בבוקר, נענתי להמלצת הטכנאי ועישיתי בפעם המי יודע כמה את דרכי אל המעבדה. עם הגעתי למקום, יצא לקראתי אותו טכנאי נחמד שעמד לצידי ועבר איתי על רשימת התקלות במטרה לוודא שאכן הכל תקין ולשביעות רצוני ואכן כך היה מצב. הודתי לטכנאי ואף מסרתי למנהל המעבדה ח”ח לאותו טכנאי שלא רק אמר, אלא גם ביצע את עבודתו כראוי.
התיקון החמישי.

המחשב עדיין לא עובד כפי שצריך

שעה+ לאחר מכן, עם הגעתי הביתה יחד עם המחשב, אני מתיישב בניסיון להשלים פערי עבודה שנוצרו בעקבות איבוד ימי העבודה. להפתעתי הרבה, אני מגלה כי: 5 מקשים במקלדת אינם מגיבים.
כרטיס הקול עבד מצויין, עד שלב מסויים שפשוט נשבר לו והפסיק להשמיע כל צליל.
בחלקו התחתון של המחשב חסרים לפחות 3 ברגים (וזה מבלי ממש לפתוח שום דבר בשביל לראות מה/אם חסר בפנים).
כיבוי המחשב והוצאתו מהחשמל מאפסים את התאריך והשעה (מה שמרמז על בעיה בסוללה שעל לוח האם).
מיד הרמתי טלפון לשירות הלקוחות בניסיון לדבר עם אותו טכנאי, המנהל שלו, או כל מנהל אחר שיחליט סוף סוף כי הם עברו כל גבול. לצערי הגעתי למזכירת ניתוב שיחות, שכל מה שיכלה להגיד זה שהיא מעבירה את הבקשה ועוד באותו יום ייצרו איתי קשר טלפוני (לקחה מספר קריאה + טלפון).
בסוף אותו יום, התקשרתי שוב לשירות לקוחות והנציג אמר הכל חוץ מהדברים הנכונים: “לא רשום כאן שביקשת שיחזרו אליך”, “אין לי מה להגיד על זה”, “אני מבין, אבל אין כרגע מה לעשות”, “אין כאן מישהו שיוכל לעזור לך”, “אין מנהלים בשעות האלו” ועוד… הוא כמובן עשה את עצמו הולך לחפש מנהל משמרת ואחרי 5 דק’ המתנה, הוא אמר לי שהוא לא יכול לדבר איתי כרגע. הוא גם הבטיח כי למחרת ייצרו איתי קשר לפחות מנהל המשמרת אבל גם מהמעבדה.

החזרתי את המחשב לתיקון

כל זה היה ביום רביעי האחרון, בו המחשב הוחזר מהתיקון הרביעי. היום יום ראשון כבר ואני כנראה לא אקבל מהם טלפון.
אני בעצמי צלצלתי 4 פעמים והנה תקציר השיחות:
תמיכה טכנית – ניסה לראות עם יש כפתור במקלדת שיפתור את התקלות (סאונד + מקשים).
מרכזיה – טוענת שהעבירה הודעה למעבדה וגם לשירות לקוחות (העבירה אותי למקום לא ידוע – אחרי 10 דק’ שיחה נותקה).
מנהל תורן במעבדה – חשב שאני מישהו אחר ושכבר דיברנו ביום חמישי (עוד לפני שהוא שאל מי אני) – יבקש מהטכנאי שטיפל במחשב לחזור אליי בשעה הקרובה.
הטכנאי שטיפל לי במחשב – אין מה לעשות צריך להביא את המחשב לתיקון נוסף – אמר שמנהל המעבדה איננו השבוע, יבקש מהמנהל התורן לחזור אליי (שיחה זו, טרם התרחשה).
DVD שהוחלף בכל אחד משני התיקונים האחרונים אינו קורא דיסקים יותר.

מסקנות שלי

אז נכון, בפועל התיקון החמישי עדיין לא התקיים, אבל בלתי נמנע שהוא יתקיים.
מה אתם הייתם עושים במצב שלי וגורמים לאותה חברה להבין שהם מי שלא בסדר כאן ושהגיע הזמן לתת מענה הולם לפניות שלי?
אני זה שיצטרך להפסיד עוד ימי עבודה בלי מחשב (עד שיתוקן), במקרה הגרוע גם נסיעה נוספת הלוך וחזור – אלו דברים שכבר הרבה מעבר לעוגמת הנפש שהועברתי כאן וזה עוד מבלי להזכיר בפירוט את כל השיחות, כל ההגעות שלי למעבדה, חוסר האדיבות בקבלה ומשך הזמן הנוראי שלוקח אפילו להשאיר מחשב לתיקון…

פורסם ע”י: דן א.