איך לבחור קופת חולים?

כשהשתחררתי מהצבא הייתי צריך לבחור את קופת החולים בה אני רוצה להיות חבר. האמת היא שלפני הצבא זה היה הרבה יותר פשוט: לא הרגשת טוב – הלכת לרופא – קבלת תרופה והמשכת הלאה.
היום כשאתה רוצה לענות על השאלה איך לבחור קופת חולים באמצעות כניסה לאתרי הבית של קופות החולים אתה מרגיש פתאום כמו ילד בחנות ממתקים: רפואה משלימה, גוף ונפש, תזונה נכונה והכל התחיל להתבלבל לי. מה גם שהכל נהיה טכנולוגי ומנוהל מהמחשב האישי שלך בבית.
היום גם נוסף עניין של הפשטות במעבר בין קופות החולים – ככה שהתחרות גוברת, המחירים יורדים, ואנחנו מרווחים. אז לאחר שעשיתי לעצמי סדר והבנתי באיזו קופת חולים אני בוחר, הפוסט הזה יעשה גם לכם סדר ויעזור לכם להחליט.

האם המרפאה קרובה לכם לבית?

האלמנט הבחירה הראשון שצריכים לקחת בחשבון הוא עניין הנוחות – איזו מרפאה של איזו קופת חולים קרובה לכם לבית? זה עניין חשוב ביותר מכיוון שלא תמיד תרצו להוציא את האוטו כדי לנסוע לקופת חולים , בטח לא כשיש לכם שפעת. אולי זה זניח אבל רוב האינטרקציה שלכם עם קופת החולים תעשה באמצעות המרפאה שבה תבחרו להיות חברים.
אל תבחרו קופת חולים על פי הגודל של המרפאה כי לרוב השירותים בכל המרפאות דומות ואם אתם רוצים לקבל זימון לשירות ספציפי שלא קיים במרפאה שלידכם, תמיד תוכלו לקבוע תור במרפאות אחרות.

מי המועדף עליכם?

יש לא מעט אנשים שאני מכיר שבחרו קופת חולים על פי הכרות קודמת עם רופא משפחה ספציפי השייך לאותה קופה.
אם אתם מכירים רופא מסוים או שיש לכם המלצות לגבי רופא שאליו תרצו להשתייך – אזי זו סיבה מספיק טובה כדי לבחור באותה קופה בה הוא חבר.
אם תחשבו על זה לרגע, קופת חולים מבחינת האדם הפשוט ביום יום זה הרופא המשפחה שלו והפקידה של אותה מרפאה לכן כדאי לשקול את העניין הזה טוב או לבקש המלצות מחברים וקרובי משפחה כשבוחרים קופת חולים.

באיזו תוכנית לבחור?

לכל קופה יש תוכנית אקסטרה מלבד התוכנית הבסיסית לה זכאי כל חבר בה אנו מקבלים וזכאים לשירותים נוספים ומשלימים.
במכבי זה: “מגן כסף ומגן זהב”, בכללית זה: “מושלם ופלטיניום” ובמאוחדת זה: “מאוחדת שיא ומאוחדת זהב”.
ההמלצה שלי היא שתעברו על ההטבות בין התוכניות השונות ותראו מה הכי מדבר אליכם או מה הכי משתלם ועל פי זה תבחרו את קופה. אולי העניין הזה נראה לכם שולי אבל יש הבדלים בין הקופות לדוגמא:
כללית פלטניום: 37.79 ₪ – 46.71 ₪.
מכבי מגן זהב: 19.74 ₪ – 36.92 ₪ (תלוי בגיל שלכם).
מאוחדת זהב: 10.5 – 21.5 ₪ (תלוי בגיל שלכם).
לאומית זהב: 11.47 ₪.
למען הגילוי הנאות, אני בחרתי בשירות של “מכבי” מהסיבה הפשוטה שמכבי מתמקדים בקהל בשנות העשרים והשלושים שלו ונותנים שירותי אקסטרה כמו ביטוח טיולים, תזונה נכונה, פעילות גופנית שקרצו לי מאוד. שווה לכם לבדוק אודות השירותים שלהם.
עכשו התמונה מתחילה לקבל צורה ועכשו אתם מבינים את החשיבות של העיון בשורות הקטנות שאתם מקבלים כי לטווח הארוך מדובר פה בסכום לא קטן של כסף טרם בחירת קופת החולים.
חיילים משוחררים שימו לב, בשנה הראשונה שלכם מיום השחרור אתם זכאים לתוכנית “פרימיום” של קופות החולים לכן תבררו איזו תוכנית מגיעה לכם מכל קופה.
לסיכום, אני מקווה שהצלחתי לענות לכם על השאלה איך לבחור קופת חולים. האלמנטים שציינים במאמר הזה שימשו אותי בבחירת קופת חולים המתאימה לי.
שיהיה לכולנו לבריאות,