איך לקבל ציון טוב במבחן פסיכומטרי

כולם כבר עשו פסיכומטרי? לא מצליחים להתקבל ללימודים אקדמאיים? אמנם בימים אלה, העלאת ציוני הבגרות היא לא תנאי הכרחי לקבלה לעבודה טובה, וגם אם היא בדרך כלל אינה מרמזת על חכמה, בכל זאת עדיין מומלץ שתהיה לכם אחת, מהסיבה שזה נראה יותר טוב עבור קוה”ח שלכם, ולעיתים אף חובה בכדי להצליח להיכנס ללימודים אקדמאיים. רוצים לדעת עוד על קורס פסיכומטרי? קיראו עד הסוף.

אז איך בעצם עושים את זה?

ככל שעובר יותר זמן אחרי סיום בית הספר – כך יותר קשה להוציא בגרות מלאה. לפיכך, אנו ממליצים שתפתחו בתהליך הכי מהר שאפשר. נמצאים לא מעט מוסדות לימוד מוכרים שמעניקים שירות זה. אינפורמציה על מכונים אלה תמצאו בכמויות גדולות ברשת. אם אתם חיילי סדיר, קבע, או אם השתחררתם מהצבא לאחרונה, אפשרי למצוא הרבה הנחות על קורסי השלמת בגרות.

זכרו שאתם כבר לא בבי”ס, לכן , קחו את נושא זה בשיא הרצינות והתנהגו פחות כמו ילדים; במיוחד כעת, כשנראה שברור לכם את אשר אתם חפצים לעתידכם, ואחרי שקיבלתם יותר מושג על הנושא.

ומה לגבי ציון הפסיכומטרי שלכם?

מבחן פסיכומטרי מורכב לפי פורמט שונה מהפורמט של ציוני בחינות הבגרות. לפסיכומטרי יש משקל גדול יותר מחשיבות ציון מבחן הבגרות, מה גם שהבחינה כשלעצמה יותר קשה, זאת על אף העובדה שמבחן זה לא מעיד על רמת החכמה שלכם. ציון זה בוחן יותר את אופן ההתמודדות שלכם בעת מצבים מלחיצים, את הזיכרון לטווח הקצר ואת היכולת הארגונית שלכם.

למרות כי נתנו לכם ציון גרוע במועד הבחינה הראשון שלכם – אין זה אומר בהכרח שאתם טיפשים, אלא שפשוט לא הלך בניסיון הנוכחי; כמו בדייט ראשון, מעטים מצליחים לעשות 100% ולהוציא תוצאה מכובדת בפעם הראשונה. לכן תמיד אפשר לגשת למועדים עתידיים, אם יש לכם מספיק כסף וסיבולת כדי לגשת לעוד מבחן. את הציון הכי גבוה שתוציאו – רושמים למשך שבע השנים הבאות.

כעת, אחרי שנחשפתם אל ידע נרחב יותר על נושאים כמו מרכז ארצי לבחינות והערכה, ואם יש לכם יותר מושג מה אתם רוצים ללמוד ואיפה תרצו לעבוד, מומלץ לנצל את הידע הזה בשבילכם: קחו את אחד הקורסים, שפרו את הממוצע שלכם, ועשו את אמא מאושרת!

מאת: לירון דהן