דוד שמש – דברים שיכולים לחסוך לכם הרבה כסף

הדוד החשמלי שוב קיצר? לא מבין איך לשכנים יש כל הזמן מים חמים? אם מאסת מהמצב הקיים ואתה חושב בקול רם לא הגיוני שאחרי היום החם הזה המים במקלחת קפואים. ישנה דרך פשוטה לפתרון – ניצול המשאב הטבעי של השמש באמצעות התקנת דוד שמש.

דוד שמש – כי הגיע הזמן לחסוך

הצבה של דוד שמש תוזיל רבות את ההוצאות שלך על חשמל בבית ואפילו בבריכות. תודה שזה נחמד לנצל את קרניה החמות של השמש לצורך חימום המים במקום הצורך בשימוש גוף חשמלי או אלטרנטיבות אחרות הזוללות כמויות עצומות של חשמל.

הצבת דוד שמש לא רק יביא להפחתה בהוצאות אלא אפילו להפחתה בשימוש בחשמל. כך אנחנו מביאים להפחתה בכמויות הזיהום בעקבות צריכה מוגברת ומונעים צמצום של משאבי האנרגיה בארץ.

מערכות לחימום מים כל השאלות, כל התשובות

כיצד זה פועל? איפה שמים? מי משתמש בזה? עובדות בסיסיות על דודי שמש.

קיים חוק על פיו יש חובה לעשות הכנות לדוד שמש בבניינים החל משנות השמונים (חוץ ממגדלים שאין בהם מספיק מקום). על ידי החלת חובה זו חוסכים בישראל כ-3 אחוזים מהצריכה הארצית.

פיתוח הדוד כשם שאנו מכירים אותו הינו ישראלי. מתאים לנו לחשוב איך לנצל את החום פה, לא?

את הדוד מניחים על גגות בנייני המגורים, או על פני משטח פתוח אחר שנותנים חשיפת הקולטים לשמש. את גוף הדוד מעמידים כך שהקולטים פונים לכיוון דרום.

איך מרכיבים גוג שמש?

דוד השמש מורכב ממיכל מבודד בצורת גליל, אשר מכיל מים, המחובר לקולטים. בתוך הקולטים מותקנים צינורות מים במסגרת מתכת סגורה.

מסגרת קולטי דוד השמש עשויה באופן שצד אחד חשוף ועשוי זכוכית ואילו יתר צלעות הקולט צבועות בצבע שחור, על מנת לתפוס כמה שיותר מחום קרני השמש. זו הסיבה שבגללה מומלץ לוודא ולשמור שצידו החשוף של הקולט נקי משלכת.

הזמנת דוד המופעל באמצעות השמש כדאית במיוחד לבנייני מגורים ואפילו בבסיסים צבאיים במדינות בהן חם תמיד ויש את היכולת להשתמש במשאב הנגיש של קרני השמש.

צריכים עוד פרטים על קולטי שמש? קולטים כמה זה שווה? אתם חייבים את זה לעצמעם, הכנסו לפה בהקדם ותקבלו טיפים מהטובים בתחום.