הקשר בין הצחוק לבריאות

 מחקרים רבים מציגים נתונים מעודדים במיוחד בכל הקשור לצחוק ושמחת חיים והשלכותיו על בריאות הנפש והבריאות הפיזית של האדם. הצחוק מעודד ביצוע תהליכים שונים בגוף המביאים לשיכוך כאבים, העלאת פוריות אצל נשים, התחזקות המערכת החיסונית, שיפור הזיכרון ועוד. בכל הקשור לנפשו של האדם הצחוק משחרר, מרגיע, עוזר להתמודד עם מצבים לא נוחים ועוד. אין ספק שאם רואים סרטי קומדיה צוחקים וזה מאוד מומלץ לעשות זאת ללא הגבלות.

הקשר בין הצחוק לבריאות

הבנת הקשר בין הצחוק לבריאות האדם החל אצל רופא הודי ממומבאי אשר הגה את הרעיון של יוגה צחוק. בשיטה זו מתכנסות להן קבוצות אנשים שונות ומגוונות ללא תלות בגזע, דת, מין, גיל, שכבות אוכלוסייה ועוד. הקבוצות עוברות סדנאות צחוק בהן יצחקו ללא סוף כולם ביחד במגוון פעילויות מבדרות ומגבשות במיוחד. על פי שיטה זו אין כל סיבה לצחוק וזוהי יכולה להיות פעולה רצונית של האדם אותה יוכל לבצע מתי שרק ירצה.

לצחוק זה מדבק!

פעמים רבות הוכח כי כאשר אדם אחד מתחיל לצחוק מיד עולה חיוך על פנינו ואנחנו מיד מנסים לגלות מהו בדיוק אותו אלמנט מצחיק. הצחוק מדביק אותנו במהרה ומתפשט במהירות כאשר בקבוצה מתחיל אחד לצחוק הוא סוחף אחריו, ממש בתוך כמה שניות, את כלל הקבוצה ללא יוצא מן הכלל. על כך בדיוק נשענות סדנאות יוגה צחוק המעוררות את גירוי הצחוק בקרב הקבוצה אשר בתגובת שרשרת מוביל לצחוק בלתי פוסק. אפשר לראות לפעמים שרואים סרטים מצוירים בטלוויזיה וצוחקים כולם ביחד.

 יוגה צחוק – למי זה מתאים?

פעילויות וסדנאות יוגה צחוק מתאימות ממש לכל אדם ואדם ולכל מטרה וצורך החל מערבי גיבוש, ימי כיף וימי הולדת ואפילו עד פעילויות לקבוצות קטנות, ילדי הגיל הרך, המגזר הדתי ועוד. הצחוק הוא נחלת הכלל ומתאים לכל אדם, השפעתו כמעט זהה אצל כל אדם ואדם ועוזרת לביטחון העצמי, שחרור מתחים ולחצים, גיבוש, שיפור המערכת החיסונית, שיכוך כאבים ועוד.
בכך למעשה צוברות סדנאות יוגה צחוק פופולאריות גבוהה בעולם כולו. עם כניסתה של השיטה לישראל בשנת 2004 החלה תודעה הולכת ומתפתחת לתחום הנפלא הזה שנוגע בכל אדם שרק מתנסה בשיטה זו. לא משנה מי אתה, מה אתה ומאיפה אתה- יוגה צחוק זה בדיוק בשבילך!

פורסם ע”י נסטור דולב