לימודי הנדסה, מקצוע לעתיד

בזמנים אלה, כולנו מבינים שבלי תואר ראשון, קשה לטפס בסולם הקריירה. מה לעשות, מעסיק לא מעוניין לשכור בן אדם ללא לימודים קודמים או תואר, ובנינו, אפשר גם להבין מאיזו סיבה. איזשהו תואר ראשון או, למשל, לימודים אחרים, מראים כמה יכולות טובות – היכולת להתמיד, ידע טכני קודם והכי טוב – קליטה טובה. מסיבה זו, חשוב לחשוב בגדול – רוצו להשיג השכלה, שכן זה יהיה רק לטובה.

איך להחליט מה כדאי ללמוד?

אנחנו חייבים להשקע זמן במה ללמוד. יש לזה סיבה ברורה מאוד, בחירה זאת תשפיע על החיים שלכם באופן ניכר. בהחלט ישנו סיכוי גדול, שסוג התואר שתבחרו, יהיה גם בעתיד המקצוע בו תתעסקו בצורה מקצועית. דהיינו, לתואר שתעשו יש לא מעט השפעה על עתידכם. אז אל תהמרו כאן!

צריכים עוד מידע על הנדסת תוכנה? נמשכים באופן טבעי לתחום המחשבים או שהינכם יותר בקטע של אנשים? ההחלטה על התואר מוכרחה להיעשות עם התאמה לכישורים טבעיים; בהנחה ואין לכם כישורים לוגיים חזקים ,לדוגמה, זה יהיה מאתגר בשבילכם ללמוד לעומק שפות תכנות שונות. אל תסבכו את עצמכם, בחרו תחום שעושה לכם את זה ויכולים להיות טובים בו.

יש מקצוע שתמיד מבוקש? מה כדאי ללמוד לתואר או לתעודה?

בהנחה ומשקיעים סכומים נכבדים של כסף וכמובן כוחות נפש בלימודים, כולם רוצים לקבל איזשהן תוצאות. דהיינו, לפצוח בקריירה ולהמשיך לעסוק בתחום. אז, איך כדאי לעשות זאת? בשביל זה צריך ללכת על תואר חם בשוק! לימודי ניהול, למשל, הם כמעט תמיד מבוקשים בשוק, ומעבידים ירצו לקחת את הבוגרים שבחרו במקצוע הנ”ל.

סטודנטים לעתיד?

זה הגיוני להניח שלא חסרות לכם שאלות לגבי הנדסת מכונות או הווי הלימודים, וזה מובן. אם המטרה היא ללמוד עוד על לימודים לתואר ראשון, כנסו לאתר שוב. כדי להכיר את כל המידע והשירותים המתקדמים בתחום. אז קדימה, לפתוח ספרים ומחברות!

מאת: חסון ג.