כיצד לטפל בכאבי גב

אחד האזורים האסטרטגיים ביותר בגוף, זה שבו אנו מרגישים בכאבים לעיתים קרובות, הוא הגב. מדובר באזור שמתפרש לאורך חלק די גדול אצלנו בגוף, החל מהשכמות ועד לגב התחתון ומאחר שיש כל כך הרבה מקומות בו הוא יכול לכאוב, אין זה פלא שאנו סובלים ממנו חדשות לבקרים.
אך כמובן שאין טעם לסבול את כאבי הגב. בניגוד אולי לכאבים מסוגים אחרים להם אין הרבה אפשרויות טיפול, טיפול בכאבי גב הוא אחת משיטות הטיפול הנפוצות ביותר במרפאות שונות, בין אם במרפאות של קופות החולים ובין אם במרפאות כאב וגם בבית.

לנסות להימנע מהכאבים

אך בטרם ניגשים לטיפול בבעיה ובודקים כיצד בכלל ניתן להקל על הכאבים, הדבר הראשון והחשוב ביותר הוא ללמוד איך אפשר להימנע מכך, כיצד ניתן להפחית את הסיכוי לכאבי גב. הדבר הראשון עליו יש להקפיד הוא בעת השינה. חשוב מאוד, בעיקר לאלה שיודעים שהם סובלים פעמים רבות מכאבי גב, לא לישון על הבטן כי אם לישון אך ורק על הגב, כאשר אם הם בוחרים בשינה על הצד, חשוב שתהיה כרית המונחת בין שתי רגליהם. דבר נוסף אותו חשוב לציין לא קשור לדרך בה הולכים לישון אלא באמצעי עליו הולכים לישון. הכוונה היא כמובן לבחירה במזרון קשיח לשינה שנותן תמיכה טובה יותר לגב, מאשר על מזרון רך שאולי נעים יותר, אך גורם באופן רב יותר לפגיעה באזור הגב.

הדרך הישנה והטובה – תרופות סבתא

כאמור, לעיתים למרות שאתם ממלאים אחר ההוראות וישנים כמו שצריך, עושים פעילות ספורטיבית מדי יום ונמנעים מהרמת משקלים כבדים, כאבי הגב מגיעים גם אליכם. לכן, חשוב לדעת כי השיטה העתיקה ואולי הפתרון המהיר ביותר לכאבי גב הוא באמצעות תרופות סבתא. כל כך הרבה תרופות שונות לבעיות שונות רקחו הסבתות בעבר, כך שאין זה מפתיע שישנו מגוון רחב גם לפתרון עבור בעיות גב. אחד הפתרונות הללו הוא הנחת מטלית חמה על הנקודה הכואבת בגב, כשבעזרת החום המקום בדרך פלא יכול להירפא. אפשרות אחרת היא עיסוי באמצעות שמן, עם עדיפות לשמן שומשום, עוד אחד מהפתרונות אותם אף אחד לא יודע כיצד זה באמת עובד, אך עם התוצאות בשטח קשה להתווכח.

טיפול בכאבי גב במרפאות כאב

שיטה שונה היא באמצעות פנייה לאחת המרפאות, מרפאה של קופת החולים או מרפאת כאב. דרך קופות החולים כנראה ישלחו אתכם לפיזיותרפיה, רק קחו בחשבון שתיאלצו להמתין בשל כך זמן רב. לכן, פתרון טוב יותר עבור טיפול בכאבי גב הוא פניה לאחת ממרפאות הכאב ברחבי הארץ. הדרך בה נוקטים במרפאות הכאב על מנת להקל על הכאב ולגרום לו לחלוף הוא באמצעות הסברים כיצד ניתן לשנות את אורח החיים, טיפול תרופתי לזמן קצוב כדי לאפשר פעילות גופנית, גירוי תוך שרירי על מנת להרפות את השרירים התפוסים וכן שיטות נוספות להפחתת המתח בו המטופל שרוי.

פורסם ע”י: סימה אזור