עורך דין – יועץ לחיים!

עורך דין הוא יועץ כי הוא אמור לתת את דעתו ולייעץ לבני אדם בתביעות משפטיות שהם תובעים או במקרה אחר, אם הם עצמם הנתבעים. בארץ, עם כל הבירוקרטיה שחוגגת אין מצב כי כל אזרח לא נזקק בחייו לשרותיו של עורך דין. אדם שלא מתייעץ עם עורך דין, אינו יודע מהם זכויותיו.

האתיקה של עורכי הדין בישראל

האינטרנט, הוא גורם חשוב לפרסום של הרבה בעלי מקצוע, ביניהם משרד עורכי דין.כיום, חל פרסום של משרד עורכי דין באינטרנט ע”י לשכת עורכי הדין. פרסום שהוא לא הוגן, יכול להוות תחרות בין משרדים של עורכי דין ההיגיון מאחורי איסור פרסום שייך לכללי האתיקה של עורכי הדין בישראל. הרבה אנשים חולקים על איסור זה, היות ועורכי דין רבים, זכו במשפטים והוכיחו אמת בפרסום, לכן יש שחולקים על הדעה הזאת.

כל בעל עסק חייב עורך דין

תחומים כמו משפט מסחרי הם אחד התחומים בהם עוסקים עורכי הדין. אם אתה בעל עסק, אתה תהיה חייב להשתמש באמצעות משרד עורכי דין המתמחה בתחום מסחרי ודיני חוזים. לפני כל חתימת חוזה, וכמובן שבעסק ישנם הרבה כאלה, תצטרכו להשתמש במשרד עורכי דין קבוע שייעץ לכם ויערוך את החוזים עליהם תצטרכו לחתום. גם ניהול משא ומתן והתייעצות מול בנקים מצריכה את שירותיו של משרד עורכי דין. על בעלי העסק לוודא עוד לפני שהם לוקחים עורך דין שילווה אותם בהתנהלות העסקית , כי העורך דין מתעדכן בכל הפסיקות החדשות הקשורות לתחום המשפט המסחרי.

כיצד ייקבע שכר טרחה של עורך דין?

שכר טרחה של עורכי דין {שכ”ט} ייקבע באמצעות שלוש דרכים, האחת היא על פי שעת עבודה, שכר כולל של כל התיק מתחילת התביעה עד לסיומה, או שכר משתנה בהתאם להליכי המשפט. חלק מערכי הדין ייקחו אף אחוזים מתביעות מסוימות, אם הם הצליחו במשפט הם יקבלו את האחוזים שנקבעו מראש ביניהם לבין הלקוח, אך הסכנה היא כי אם לא זכה הלקוח במשפט, שניהם עלולים להפסיד, לכן עורך דין מקצועי, יידע להגדיר את סיכויי ההצלחה במשפטי תביעה מהסוג הזה וידע באילו תיקים לטפל..

פורסם ע”י: אביאל סולרנו