הכנת סושי ביתי

סושי היא ארוחה טעימה ונאכלת אפילו כחטיף. סושי הוא מאכל קר למעשה הוא מרוכב מאורז מבושל מעורבב עם חומץ ואצות, הוא בדרך כלל נאפה בצורות בגודל נגיסה וגם בציפוי פירות ים. סושי יכול גם להיווצר בתוך גליל ארוך עטוף אצה שמכיל רצועות של ירקות או דג נא, וגם אותו אפשר לפרוס לפיסות בגודל נגיסה.
אומנם בעבר, סושי היה ניתן למצוא רק בחנויות המתמחות בהכנת סושי, בימים אלה כל אדם שרוצה להכין סושי, יכול לעשות זאת בקלות, כיום סושי זמין גם בחנויות מכולת.

כל אחד יכול להכין סושי בבית

הכנת סושי משלך בבית, מצריך שימוש ברכיבים ומתכונים משונים, ממקור ראשון אני יכול להעיד כי הכנת סושי במילה אחת זה – כיף, והטעם, הטעם מפתיע אפילו כל אוהד סושי מושבע ! הנה כמה דברים שאתם צריכים כדי להתחיל בהכנת הסושי: מחצלת גלגול מבמבוק, קרש חיתוך, סכין חדה וקערה גדולה.
הצעד הראשון הוא להכין את האורז, אתה צריך להכין את הסושי בצורה שלא יהיה מבושל אך גם לא נא, כמו כן, מומלץ לשטוף את האורז ולסנן במסננת שלך, ברגע שתסיים, יש להעביר את האורז למסננת, לשפוך חומץ סושי מעל ולערבב. חשוב שתערובת האורז תהיה מקוררת לפני ההכנה.

טיפים להכנת סושי ביתי

בזמן קירור האורז לצאת, תור הכנת האצות בסושי. את האצות ניתן למצוא ברוב חנויות המכולת. כעת להוציא את מחצלת הבמבוק שלך וחשוב לכסות את האצות לפני בניילון נצמד. עכשיו לבישול – אחת הטעויות הגדולות ביותר שהאנשים עושים היא יותר מדי אורז, האורז צריך להיות על רבע מה”כריך”.
מניחים את כל המרכיבים בתוך האצה ומתחילים לגלגל את האצה ומסיימים את הסושי הראשון ! ישנם המון סוגי סושי לדוגמא רול קליפורניה מכילה פרוסת אבוקדו, פרוסת בשר, סרטנים ופרוסת מלפפון. סוגים אחרים מכילים ירקות חתוכים שונים או דגים פשוט בוחרים מרכיבים ומתחילים לגלגל. אתה לא צריך להפעיל הרבה לחץ כדי לארוז את האורז ואת שאר הפריטים בתוך גליל, צריך לאט לאט לקפל את השטיח מעל ולתחוב את המרכיבים.

פורסם ע”י: רחל משה