7 דרכים לעשות שינוי

ישנן סיבות שונות לכך שאנשים מחליטים לעשות שינוי בחייהם: אי-שביעות רצון מהמצב הקיים, חוסר משמעות, תסכול ותחושה כללית של תקיעות.
אנשים חוששים לערוך שינוי בחייהם בדרך כלל מכיוון שהם חשים פחד מהלא נודע, מאי הבהירות לגבי מה שיש שם בחוץ. הם מרגישים “בטוחים” היכן שהם כרגע, “נוח” להם. המרכאות הכפולות, כפי שבוודאי הנחתם, נמצאות שם לא בכדי. הרי המקום בו אדם תקוע אינו באמת נוח ובטוח – הוא מלווה בתסכול, תחושת שעמום וחוסר תכלית.
הדרך בה אדם תקוע חושב, התפישות שלו את מציאות חייו וההתנהלות שלו כתוצאה מכך – כל אלו מהוות מעין מנגנון הישרדותי, הנצמד אל המוכר והידוע.

שאלו את עצמכם:

האם אני מתנגד לשינוי?

האם התנגדות לשינוי מקדמת אותי? משרתת את מטרותיי?

האם התנגדות זו חוסמת את האושר והשגשוג מלהתקיים בחיי?

כדי לעשות שינוי בחיים, יש צורך קודם כל לעשות שינוי במחשבה:
1. התחילו במחשבה שהכל בסדר – הכל באמת בסדר. המחשבה הזו לבדה יכולה לגרום לכם לעבור למצב של אושר ושגשוג. אתם יכולים לשנות את חייכם ועתידכם באמצעות לא יותר ממחשבה פשוטה זו.
2. דעו שיש לכם שליטה על השינוי, אפילו אם אינכם חושבים כך. קל להיגרר לתודעה של כאוס וחוסר שליטה, אולם דעו ששינוי הוא אך ורק מה שאתם עושים ממנו. אתם יכולים לעשות אותו חיובי או שלילי. התמקדו במה שאתם מעוניינים לראות בהתנסות שלכם, כך שתזמנו יותר ממה שאתם רוצים ופחות ממה שאינכם רוצים בו. אנו נוטים להתמלא בפחד מפני שינוי ולא מצליחים לגרום לו לקרות מאחר והמחשבה שלנו ממוקדת בפחד ולא במה שאנו רוצים להשיג. וכשאנחנו יוצרים את מה שמפניו אנו פוחדים אנו אומרים שאין לנו שליטה על חיינו ועל המתרחש בהם… אבל יש לנו שליטה. חזו את חייכם כפי שהייתם רוצים שיהיו.
3. אמצו את המחשבה ששינוי הוא קל, משמח ואינו דורש מאמץ. אם תימצאו עצמכם במצב שמרגיש לכם לא נוח, בדקו את מחשבותיכם ורגשותיכם ושנו אותם. במקום לחשוב “אינני יכול להתמודד” או “אני שונא שינויים” חשבו “אני יכול להתמודד עם זה” או “הדברים משתפרים” או “היה לי יום טוב יותר היום”.
4. זכרו כי דבר אינו חשוב יותר מלהרגיש טוב. אם אתם מרגישים תחושות שליליות, זהו הסימן עבורכם שאתם “מפספסים”. שאפו למחשבות שגורמות לכם להרגיש טוב – ומנקודה זו האפשרויות שלכם ליצור לעצמכם את מציאות חייכם כפי שאתם רוצים הן בלתי מוגבלות.
5. העריכו את העובדה ששינוי מתרחש בחייכם – ללא שינוי לא תבוא צמיחה! אם תסגרו את הדלת בפני שינוי בחייכם הרי תסתמו את הגולל על שגשוג, אושר והגשמה.
6. הרפו. שינוי הוא רק שינוי – לא פחות ולא יותר.
7. הבינו כיצד פועל ‘חוק המשיכה’ בחייכם ומה משמעותו. המנגנון פשוט: מה שאתה מתמקד בו – גדל. האדם הוא מגנט בעל עצמה, המושך אליו את מה שקיים בו בעצמה הרבה ביותר.
הצליחו בדרככם להפיכת חייכם לחלומכם שהתגשם.

מאת: רפי א.