תיקון מכשירי חשמל ביתיים

הבית המודרני הממוצע מאופיין בין השאר בכמות לא מבוטלת של מכשירי חשמל. החל ממקרר, טוסטר , מכונת כביסה ועד למזגן ומערכת קולנוע ביתית, כולנו משתמשים במכשירי חשמל על בסיס יומיומי.

מכשירי חשמל הופכים את חיינו לנוחים יותר ועשירים יותר

המיקרוגל, המקרר ומכונת הכביסה, שואב האבק והקומקום החשמלי חוסכים לנו זמן יקר. הטלוויזיה והמחשב מעשירים את חיינו. אך יחד עם כל היתרונות של מכשירי החשמל חשוב לשים לב לכללי זהירות ושימוש על מנת לשמור על בטיחותנו ובטיחות בני הבית ותקינות המכשיר לשנים רבות.

חשוב לשים לב למיקומם של מכשירי החשמל ותקינות המערכת החשמלית בביתנו. כל מכשיר חשמלי ובייחוד מכשירים גדולים הפועלים על מתח גבוה חשוב למקם כך שלא יתקלו ברטיבות ולא יחשפו לשמש ישירה. רטיבות וחשמל כידוע עלולים להוות סכנת חיים של ממש. חשיפה לשמש ישירה עשויה לפגוע במכשיר ולגרום לתקלות ובלאי.

בעת התקנה של מכשיר חשמלי גדול יש את תקינותה של מערכת החשמל הביתית כדי שזו לא תקרוס כשנפעיל אותו. כמו כן, יש לוודא שכול הבית מחובר להארקה ושישנו מממסר פחת זרם תקין. אין לחבר מכשיר חשמלי לשקע שאינו פועל כראוי ויש לוודא שכל השקעים תקינים, אינם מקצרים, אינם שרופים ואינם בולטים מקיר.

על מכשירי חשמל גדולים

מכשירי חשמל גדולים כמו מזגן, מכונת כביסה ומקרר יש לתחזק על מנת למנוע תקלות. לכול מכשיר ישנו מחזור תחזוקה וניקוי משלו אך באופן כללי יש לנקות ניקוי יסודי את המערכת אחת לשנה. כשמדובר במזגן, חשוב לוודא שהמסננים של המזגן נקיים והצינור שמוביל מים עודפים החוצה אינו סתום או סדוק. מקררים יש לנקות הן מבפנים והן מבחוץ על בסיס קבוע על מנת למנוע הצטברות של עובש וקורוזיה. גם מזגנים וגם מקררים עושים שימוש בגז על מנת לקרר, אחת לשנה כדאי לבדוק בעזרתו של בעל מקצוע את המערכת. דליפה של גז מן המזגן או המקרר תשבית את פעולתו ועלולה אפילו לגרום לנזק בריאותי לבני הבית.

כשמדובר במכשירי חשמל, רבים מאיתנו פונים לבעל מקצוע רק כשהמכשיר מפסיק לעבוד, אך חשוב לבדוק את המכשיר אם יש לנו אפילו ספק קטן לגבי תקינותו שכן מכשירי חשמל תקולים עלולים להוות סכנה. אם אנו מבחינים ברעש או ריח שמגיע מן המכשיר כדאי מאוד להזמין איש מקצוע על מנת שיבדוק אם ישנה תקלה. אם המכשיר מקצר מפעם לפעם יתכן שישנה בעיה במכשיר עצמו או אפילו במערכת החשמל הביתית. כך או כך, מומלץ לבדוק את המכשיר על ידי בעל מקצוע. שימוש נכון במכשירי חשמל ביתיים ותחזוקה נבונה שלהם תשמור עליהם לשנים רבות ובטוחות של שימוש.

מאת: מאור ד.