בחירת אדריכל לעיצוב פנים הבית החדש

אחד השלבים המשמעותיים בעת רכישת בית חדש מתייחס לאופן תכנון חלל הבית ועיצוב המבנה הפנימי שלו. לצורך כך, כדאי להיעזר בשירותיו של בעל מקצוע מנוסה בתחום שיוכל ללוות את הפרויקט ולתרום מניסיונו לצורך המשימה. אדריכל או מעצב פנים יוכלו לשרת את המטרה בצורה טובה ביותר, כאשר במידה ויש צורך בהגשת בקשה להיתרי בניה – יהיה צורך בשירותיו של אדריכל. בעלי מקצוע מנוסים בתחומם יוכלו לעמוד בקשר עם יתר הגורמים השותפים בהליך, לייעץ בהליך קבלת ההחלטות ולדואג לכל שיידרש על מנת שהמבנה אכן יהיה פונקציונאלי עבור כל דיירי הבית בהתאם לצרכיהם השונים. על מנת לאתר בעל מקצוע מקצועי ומתאים למשימה, להלן מספר קווים מנחים שכדאי לקחת בחשבון:

המלצות והתרשמות ראשונית

בדומה למתבקש במסגרת מכרזים לבקשת הצעות לשירותים מסוגים שונים, בעת בחירת בעלי מקצוע המגיעים מתחומים שונים החל מאיש שיפוצים ועד אדריכל או מעצב פנים, חשוב להשיג המלצות מלקוחות מפרויקטים קודמים שהתנסו בשירותיהם ויכולים להעיד על עיסתם. ומקרה ולא ניתן להשיג המלצות ממכרים על אדריכל או מעצב פנים שביצע את עבודתו לשביעות רצון עד סיום הפרויקט, חשוב בכל זאת לא לוותר על שלב זה ולבקש המלצות מאדריכל פוטנציאלי מבחינתכם. ממליצים אלו יוכלו לספק משוב בונה ולספק מידע חסר מנקודת הראות של הלקוח לגבי כל המעניין ורלוונטי מבחינתכם, כמו למשל יכולת עמידתו בלוחות הזמנים שהוגדרו, יחסו האישי והמקצועי לאורך כל תקופת הפרויקט, אופי עבודתו, מידת המקצועיות שלו וכיוצא בזה. המלצות מקצועיות על פעילותו המקצועית של האדריכל ניתן להשיג גם ממקורות מקצועיים כדוגמת אגודת האדריכלים, מרכז האדריכל הישראלי ועמותת האדריכלים. כמו כן, תוכלו להתרשם באופן ראשוני מפרויקטים קודמים פרי עבודתו של בעל המקצוע במסגרת גלריית תמונות המוצגת באתר הבית של האדריכל, שיוכל לעשות לכם מעין היכרות ראשונית עם האדם מאחורי המקצוע.

התרשמות אישית מעמיקה

על מנת להתרשם לעומק מבעל המקצוע ולעמוד על התאמתו למשימה, חשוב לקבוע פגישה פנים אל פנים מסודרת בה תוכלו לקבל אינפורמציה לגבי הרקע המקצועי שלו, פרויקטים קודמים, התמחויות, כיצד הוא רואה את תפקידו בכוח ולעמוד על הכימיה ביניכם. כמו כן תוכלו להבין מה ה”אני מאמין” שלו בכל הקשור לעיצוב הבית וכיצד הוא מתכנן להתחשב בצרכים שלכם ובטעמכם האישי על מנת לאפשר עיצוב פונקציונאלי של המבנה. חשוב לבחון האם אכן תוכלו לגלות פתיחות מולו שהינה חיונית לשיתוף פעולה פורה לאורך כל התקופה המשותפת כדי שהוא יוכל לתרגם מעשית את הבקשות לשפה תכנונית ועיצובית שתקדם את הפרויקט לשביעות רצונכם. פגישה שכזו תוכל להבהיר לכם את אופיו של בעל המקצוע והאם ניחן בסבלנות ויחסי אנוש טובים החיוניים לייצוגכם מול גורמים שונים בהליך.

חתימה על חוזה אדריכלי

לאחר שנבחר בעל המקצוע המתאים ביותר שעונה על הדרישות, חשוב לבצע תיאום ציפיות מלא ולסגור את כל הפרטים הקטנים כגדולים. את הדברים החשובים חשוב להעלות על כתב ולכלול במסגרת החוזה האדריכלי שייחתם בין שני הצדדים. חוזה כזה מגדיר את כל השירותים שהאדריכל מחויב לספק לכם, לרבות שכר העבודה שנסגר ביניכם, לוחות זמנים מוגדרים ובהירים ותנאים להפרת חוזה לכל מקרה.

פורסם ע”י: אסף בלמר