מדוע כדאי לערוך אבחון גרפולוגי אישי

כל אדם בימינו נמצא סביב אין סוף חומות ומחסומים כאשר הגורם המרכזי הוא: האדם עצמו.
ככל שהזמן חולף החומות והמחסומים נעשים קשים יותר, כתב ידנו הוא אחד הכלים שיכול לתרום ולסייע. כידוע, כתב היד בנויי מקווים ועיגולים אשר משודרים מתת המודע ומגיעים לכף היד בצורות שונות של קווים ועיגולים.

מדוע לערוך ניתוח גרפולוגי אישי?

ניתוח גרפולוגי אישי עשוי להוביל אותנו לנקודות רגישות אישיות, אולם עלינו להתמקד בסיבה ולא בתוצאה. לדוגמא: אדם החולה במחלה קשה והמחלה היא חלק מחייו יכול לקבל על ידי עריכת ניתוח גרפולוגי אישי את הסיבות לפריצת המחלה ולא להסתמך רק על התוצאה בה הוא נמצא כעת.
כל אחד מאיתנו עובר כמעין ניתוח אישי, בכל התחלה חדשה בוחנים ובודקים אותנו בציציות והשניות הראשונות הן אלו המכריעות ויוצרות את הרושם הראשוני. לכן ההשפעה של הניתוח הגרפולוגי האישי יכולה לגרום לנו להציץ פנימה ולבחון את הדברים יותר לעומק.
נקודה נוספת חשובה היא שלרוב הבעיות בחיינו ישנו פיתרון ממש בסמוך אלינו והעניין הוא שאנחנו לא רואים זאת. ניתוח גרפולוגי אישי עוזר לנו להוציא את כל המחסומים או החומות שאנחנו יוצרים בעצמנו.

מדוע קשה לנו לגשת לניתוח גרפולוגי אישי?

כל אחד מאיתנו זקוק לניתוח גרפולוגי אישי, אולם הבעיה נעוצה בפחד אשר קיים בנו שמא האמת תטפח בפנינו והכול יצוף למעלה. רק כאשר אנחנו רואים את כל התמונה אנו מבינים שאנחנו מדחיקים אותה מהפחד שמא נחשף במערומינו דרך אבחון גרפולוגי אישי.
עלינו להבין שהגרפולוג חושף בפנינו עולם קסום אשר יכול לעזור לנו בהתמודדות מול תכונות אופי שליליות/חיוביות ועוזר לנו לנסות להתמודד איתן ולראשונה אף להכיר בהן.

מה נותן לנו אבחון גרפולוגי אישי?

המון! על ידי אבחון גרפולוגי אישי יכול הגרפולוג לחשוף את רחשי ליבנו, מחשבותינו, עשייתנו ותוך כדי כך לכוון אותנו אל המקומות הנכונים ביותר ולעזור לנו להתמודד אל מול קשיים ואף לתת לנו ייעוץ בתחומים כגון: הזוגיות שלנו, חיי האהבה, החברה והמשפחה, כיוון מקצועי, מצב בריאותנו ועוד.
השילוב של אבחון גרפולוגי אישי ושיחה אישית הוא שילוב מנצח. המטרה היא לגרום לאדם להבין, להפנים ולהגיע ליעד או למטרה שהוא הציב לעצמו מבחינה רגישת או לוגית. באבחון הגרפולוגי האישי הגרפולוג מראה לאדם כיצד הוא יכול להתמודד עם הבעיה או הדילמה.

נמצאים בפני דילמה/התלבטות?

מי מאיתנו לא נמצא בדילמה או התלבטות? בניתוח גרפולוגי אישי נוכל להבין ולראות את התמונה המלאה ולהכניס כלי נוסף בקבלת החלטה העשויה לשנות את חיינו, כמעט בכל תחום בחיינו. ברוב המקרים אנחנו מחפשים פתרונות קבועים וצפויים, גורמים לעצמנו נזק רב בסופו של עניין ובכל מקרה אנחנו לא מרוצים מהתוצאה.
כאשר אנחנו מגיעים לגרפולוג על מנת לערוך אבחון גרפולוגי אישי, עלינו להבין שהגרפולוג ייתן לנו תשובות אשר קיימות כבר אצלנו, כל שהוא יעשה זה להוציא אותן החוצה ואנחנו אלה שנחליט בסופו של דבר על הכיוונים בהם נבחר ללכת.

מאת: שירן