למה חתולים עדיפים על כלבים

אדם או משפחה בדרך כלל מחליטים בין חתול וכלב כאשר מחליטים לקבל את חיית המחמד המשפחתית אליהם הביתה. בעוד הכלבים נחשבים חברו הטוב ביותר של האדם, גם חתולים מהווים חיות מחמד מצוינות. יש הרבה יתרונות ברורים של חתולים על פני כלבים. הסיבה העיקרית מדוע חתולים הם חיות מחמד טובות יותר היא האהבה של כלב היא כמעט אוטומטית ולא ניתן לשלוט בה ואילו את האהבה של החתול צריך להרוויח.

אם רוצים חיית מחמד מומלץ לאמץ חתול

חתולים הם חיות מחמד טובות יותר משום שהם חיות נקיות יחסית לכלבים. חתולים יודעים לרחוץ את עצמם ולהשתמש בארגז החול כאשר הם עושים את צרכיהם. הרבה יותר קל לנקות ולתחזק את החול שלהם מאשר כל הזמן לאסוף קקי של כלב בחצר או בשכונה. מכיוון שחתולים יודעים לשטוף את עצמם, הם מייצרים ריח הרבה פחות מכלבים וכן מסייעים להפוך את ריח הבית לטוב יותר.
כמו כן, חתולים הם במידה רבה יותר עצמאיים מאשר עמיתיהם הכלבלביים. אנשים שרוצים לתכנן חופשות קצרות חייבים לעשות התאמות הרבה יותר כאשר יש להם כלב כחיית מחמד. בעלי חתול יכול רק לצאת ולהשאיר מספיק מים ומזון יבש עבור חיית המחמד שלהם, חתול יהיה בסדר ימים. עבור אנשים שאוהבים או צריכים כל הזמן להיות בנסיעות, חתול הוא הבחירה הנכונה.

יתרונות של גידול חתול

חתולים הם עצמאיים יותר, הם דורשים תשומת לב הרבה פחות מאשר כלבים. כלבים דורשים שבעלים יוציא אותם מהבית בעוד חתולים יכולים לצאת ולבוא כרצונם. חתול תמיד יודע לחזור הביתה ואין צורך ברצועות. במיוחד במקרים של גורים, אם כלב מקבל את הרצועה שלו, הרבה יותר קשה להתחקות אחריו מאשר אחרי חתולים.
אנשים חייבים גם להיות ערים לגורם הרעש היחסי בין כלבים וחתולים. כלבים נובחים לא רק יכולים לעצבן את בעליהם אלא גם את השכנים. וכמו כן כלבים נוטים לעיתים לקפוץ על אנשים זרים שבאים לביקור בבית, דבר שיכול להפחיד חלק מהאנשים.
חתולים הם הרבה יותר שקטים מאשר כלבים מה שהופך אותם בחירה טובה יותר עבור האנשים שגרים בשכונות ועבור אנשים אשר לעתים קרובות באים לבקר אותם אורחים בבית.
כלבים הם בהחלט לא חיית מחמד רעה אבל יש להם כמה חסרונות שצויינו דלעיל, לכן לדעתי עבור אנשים מסויימים חתולים הם הבחירה הנכונה!

פורסם ע”י: דניאלה ב.