אהבה בעולם הדיגיטלי

בתוך כל הבניינים הללו , ומאחורי השמות הלועזיים המפוצצים של חברות ההיי טק , יש את כמות הרווקים והרווקות הגדולה ביותר במזרח התיכון , או לפחות בדרום גוש דן. כולם מחפשים אהבה כולם רוצים קשר. אבל , ביננו , מה אתם עושים בשביל זה?

בתוך כל הבניינים הללו , ומאחורי השמות הלועזיים המפוצצים של חברות ההיי טק , יש את כמות הרווקים והרווקות הגדולה ביותר במזרח התיכון , או לפחות בדרום גוש דן. כולם מחפשים אהבה כולם רוצים קשר. אבל , ביננו , מה אתם עושים בשביל זה?

מי שחושב שהאהבה תופיע פתאם בדלת משרדו ותיפול עליו משום מקום , כאילו אומר שהוא חולם על לזכות בלוטו.

אבל גם כדי לזכות בלוטו צריך לקום ,לצאת מהבית ולמלא טופס מידי שבוע. איזה טופס מילאת השבוע כדי לזכות באהבת חייך?

קודם כל, יש להבהיר דבר אחד .האם אתם מחפשים אהבה או רוצים למצוא אהבה? לכאורה הבדל סמנטי דק ,אך יש בו גם הרבה משמעות נסתרת. האם אתם מעוניינים רק בחיפוש? האם החיפוש עצמו גורם לכם ריגוש או שאתם באמת מעוניינים להשתנות ולשנות את דרככם כדי למצוא זוגיות. במהלך החיפוש אתם נשארים מתבוננים מהצד ורק עושים פעילות מחקרית : היכן אפשר לחפש, איך לחפש ואפילו שמצאתם אתם ממשיכים לחפש. אלו המעוניינים למצוא , אלו המבינים כי יש לבצע משהו שונה ממה שעשו עד כה כדי למצוא אהבה , אלו אשר סיימו את החיפוש והם מוכנים לקשר – תמשיכו לקרוא.

אנחנו באמת רוצים אהבה, אבל מה זאת אהבה עבורנו? מה אנחנו מעוניינים בכלל למצוא? לפני היציאה לשטח בואו נגדיר את מושגי היסוד שכולם חושבים שהם טרוואלים אבל בהשוואה בין אנשים שונים נמצא הגדרות שונות בתכלית. לצאת למצוא אהבה בלי להגדיר למוח בדיוק מה הוא צריך למצוא משול לחיפוש בגוגל . נסו לחפש משהו , משהו אדום כזה , או כחול …,תקבלו מיליוני תוצאות שרובן לא עונות לבקשתיכם. המוח , כמו מנוע חיפוש , צריך הגדרות מדוייקות כדי להגיע לתוצאות מדוייקות גם במציאת זוגיות.

אז בואו נכין רשימה: תחילה נגדיר את הקשר בו אנו מעוניינים ,על מה אני מוכן לוותר בשביל להרוויח זוגיות? כמה מאמץ אני מוכן להשקיע כדי למצוא זוגיות? נמשיך בתיאור תכונות אופי חשובות שאנו מחפשים בבת/בן הזוג, ונסיים במראה חיצוני – כאן יש דווקא לכתוב במה אתם לא מעוניינים ולהשאיר את ה”מה כן” פתוח. צימצום רב מידי של אפשרויות ישאיר אותנו מחוייבים למסגרת קשוחה מידי. גמישות יכולה לעזור מאד במציאת זוגיות.

כדי למצוא אהבה צריך להבין שיש צורך בשינוי. אם נמשיך באותה דרך עם אותם הרגלים אשר הובילו אותנו עד הלום, אנחנו לא נגיע למקום החדש בו – זוגיות . כלומר תבחנו את הרגליכם ותראו איזה מהם מונעים ממכם קשר או לא מקרבים אתכם למטרה. השינוי צריך לבוא מפנים החוצה, קודם כל שינוי פנימי – לפנות מקום לאהבה , ואחר כך שינוי חיצוני – לבוש, תסרוקת , ריח .

אנחנו מחפשים בן/בת זוג עם תכונות מסויימות למרות שאנחנו לא עושים דבר באותם התחומים – אתה מחפש בת זוג ספורטאית ? תסתכל במראה,עם כרס כזו כדי שתתחיל לעשות קצת כושר בעצמך…

לסיום : בואו נהיה פרואקטיבי (או איך אני מוצא אהבה עד סוף השנה) – בואו נביא את האהבה אלינו. בוא נקצר את המרחק ונצא לעברה, יש המון אפשרויות למה ניתן לעשות. מעט דוגמאות:

שעת הצהריים זו השעה בפארק שאהבתכם מסתובבת חופשי בין בתי הקפה והמסעדות , תצאו לאכול במקומות שונים , בזמנים שונים ותחפשו אותה בין הרעבים עם התלושים. (תמיד תוכל להזמין אותה פעם הבאה עם תלוש של חבר….).

מבדיקה באינטרנט גילתי שיש פריחה באתרים של רשתות חברתיות (בשותף,קפה דה מרקר ועוד) הרשמו לאחת ובידקו מי עובד בסביבתכם הקרובה ופנוי/ה לקפה…

תלו שלט על הקמת קבוצות טיולים,זמר,צלילה או כל קבוצה אחרת. ברגע שתקימו לעצמכם רשת חברתית כזו תראו פתאם כמה ביקוש היה לפעילות כזו, וכמה אנשים חדשים תכירו.

תציעו מערך טרמפים משוכלל – בואו ניסע 4 אנשים במכונית , גם נחסוך דלק , גם נידאג לאיכות הסביבה וגם נכיר אנשים חדשים.

בקיצור , יש הרבה מה לעשות. הכל עניין של בחירה , האם אני מקבל את המציאות כמו שהיא או שאני מחליט להיות אמיץ , ולבנות מציאות חדשה . הזוגיות שלכם מחכה בחוץ, רק תעשו צעד לקראתה.

מאת: יפה דורון

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]