לחיות בריא עם המחלה

בריאות היא בריאה ויצירה יומיומית שניתן לשמור עליה באיזון. האיזון בא מתוך הכרות אישית ואינטימית עם הבן אדם הכי חשוב לנו בעולם: עצמנו. דרך הכרות עם עצמך ונתינת אהבה עצמית שלמה ויומיומית ניתן להתמודד עם כל מחלה. גם אם יש לנו נכות פיזית מסויימת זה לא עושה אותנו נכים. אורח חיים בריא היא דרך שניתן לסגל ולהפנים להשגת הגשמה אישית. אך לא,תמיד קל לשנות הרגלים.

לפני כשלוש שנים אובחנתי כלוקה במחלת הקרוהן (דלקת כרונית במעי הדק). בשנה הראשונה “ביליתי” לא מעט זמן בבתי חולים. מצבי הבריאותי השפיע גם על מצבי הכלכלי, שהחל אף הוא להתדרדר. בעזרת טיפולים שקבלתי הצלחתי להתייצב זמנית, אך את הצעד האחרון, הצעד הכי קשה, עשיתי לבד כשקבלתי בחזרה את האחריות על החיים שלי.
לקח לי הרבה זמן להשלים עם העובדה שיש לי מחלה כרונית שאצטרך להתמודד איתה כל החיים. כשהתחלתי ללמוד יותר על המחלה התחלתי לדבר עם אנשים שיש להם תופעות דומות . קבלתי עזרה ואהבה מהמשפחה ומחברים והכרתי חברים חדשים שחוו כאב ותסכול דומה ולראשונה התחלתי להרגיש שאני לא לבד.

הבנתי שיש לי תפיסות עולם שמשמרות את המצב שלי כמו שהוא היה. היתה לי תפיסה שלא משנה איזה אוכל אני אוכל הדלקת תתאזן מעצם לקיחת התרופות בלבד. חשבתי שאם אני אצליח להרגיע את סערת הרגשות שעברה עלי אז, רק זה יעשה את השינוי.

השינוי החל כאשר התחלתי לשנות את התפיסות ובעקבותיהן – את ההרגלים. הבנתי אז שאני חי במין מערבולת של רגשות אשם ופחדים. ובשיא השפל החלטתי לקבל אחריות על המצב שלי במקום להאשים ולכעוס, ולעשות שינוי. הבנתי שכנראה סדרה של החלטות שהגעתי אליהם תרמו להיותי במצב הקשה שהייתי בו. בעיקר הגעתי לתובנה שאני יכול לשנות את אופן קבלת ההחלטות שלי. שאני יכול לבחור בתפיסות אחרות, תפיסות עולם תומכות המחזקות אותי ומקדמות אותי כל יום להשגת המטרה שהצבתי לעצמי לחזור לבריאות ולחיות ולהגשמה אישית.

למדתי שאם אני מוותר על אורח חיים בריא אני בעצם מוותר על עצמי. יותר מהאחריות שיש לנו כלפי משפחתנו ואהובנו יש לנו אחריות כלפי עצמנו לתת לעצמנו את הדברים שעוזרים לגוף שלנו להחלים.
למדתי מחדש איך לאכול את הדברים שעושים לי טוב. למדתי מתי כדאי לי לאכול ומתי לא לאכול. למדתי כמה חשוב לי להגדיר לעצמי את קצב החיים שמתאים לי, ומהם הדברים שחשוב לי לעשות בשביל עצמי
בשגרת היום יום.

כדי להרגיש בריא וכדי להיות בריא עלינו לייצר מצבים בהם אנו יכולים להבריא. אני מאמין שלכל אחד מאיתנו יש אחריות אישית על אורח חיים בריא שתוצאתו החלמה.

הרבה פעמים כשאנחנו תקועים בתחום מסוים בחיים זה משפיעה גם על הבריאות. לחץ, כעסים, פחדים, ורגשות אשמה הם גורמים שכיחים מקשים על הגוף לרפות את עצמו. תהליך האימון לבריאות מאפשר לימוד איך לשבור את מעגל הקסמים הזה מעגל שמעכב ומונע התפתחות. אורח חיים בריא הוא תהליך בדרך להשגת הגשמה. ובעצם העשייה לקראת הההגשמה עצמה אנו מסגלים הרגלים חדשים ואורח חיים בריא. בכך אנו יוצרים מעגל קסמים חדש שממלא אותנו באנרגיות.

מאת: דדוש

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]