שאלונים מקוונים הכי נפוצים

האינטרנט משמש ככלי מצוין לשאלונים מכל סוג. להלן כמה דוגמאות של שאלונים הכי נפוצים אשר משמשים המן אנדים בתחומים שונים.

שאלונים מסחריים ועסקיים

כבר מזמן שהקהילה העסקית משתמשת בכלי הסקרים לצורך קביעת מדיניות עסקית ומסחרית בשיווק ושרות.
עסקים רבים נוהגים לערוך סקרים עסקיים וסקרים מסחריים אשר באמצעותם ניתן להגיע למסקנות רבות אשר יכולות לשנות בצורה קיצונית את השיטות הנהוגות בעסק.
בעת העבודה בעסק הדברים לפעמים נראים שונים מאשר התוצאות שמביא הסקר המסחרי לעסק, כך שלא מספיק להכיר את העסק והלקוחות בצורה הרגילה אלא גם בצורה העקיפה.
סקרים כאלו ניתן לערוך בין לקוחות העסק הקיימים, לקוחות פוטנציאליים וגם כאלה שאינם לקוחות וגם לא יהיו לקוחות, אך לתוצאות יכולה להיות השלכה גדולה מאוד בעסק.
יש לזכור שהתנהגות הלקוח בעסק בעת המשא ומתן וכן כל מה שהלקוח אומר או עושה נובע לפעמים מהשיקולים העסקיים שלו או מתוך מה שהוא רוצה שתחשבו.
אך בסקר שיערך באופן אנונימי או אצל כאלה שאינם לקוחות ההתנהגות יכולה ליות שונה ואמיתית יותר, ובתור מדגם הם גם יכולים לתת לכם אומדן בקרב הלקוחות שלכם.
מצד שני יש לקוחות שסתם לא נעים להם להגיד את האמת בנושאים שליליים, אך בסקר אנונימי יכל דבר זה להתגלות.
שאלונים עסקיים וסקרים מסחריים הינם התשובה של המאה הזו לצרכי העסק כי סקר מסחרי או סקר עסקי במבוצע באופן מקוון עם שאלון מסחרי / שאלון עסקי נותנים למנהלי העסק כח חזק ביותר.

שאלונים לשביעות רצון לקוחות

כיצד אפשר להפוך את הלקוח למרוצה יותר, איך אפשר לגלות ממה הלקוח אינו מרוצה ומה יביא את הלקוח להיות קשור ונאמן יותר לעסק.
שאלות אלו נשאלות כל פעם כל ידי בעלי עסקים ונבנות בתאוריות ובהמהלכים אשר אינם באמת מועילים.
כאן נכנס גורם השאלון אשר מאפשר להפיץ בין הלקוחות שאלון לשביעות רצון לקוחות אשר יאפשר לבעל העסק לדעת את מה שלא ידע הן מהסיבה שהלקוח לא תמיד אמר והן מהסיבה שלא תמיד ניתן לשים לב במהלך העבודה לכל פרור מידע.
על ידי שאלון לשביעות רצון לקוחות ניתן להגיע את הלקוחות ולשאול אותם באופן אנונימי את כל מה שלא תמיד שואלים בעת העבודה ולא תמיד שמים לב.
יתרון נוסף של שאלון שביעות רצון הוא שהלקוח רואה שדעתו חשובה לעסק והוא כן גורם משפיע כי העסק משקיע בשאלון לקוחות.
ניתן היום לעשות שאלונים כאלה בקלות ולשלוח אותם באופן ללקוחות אשר יוכלו לענות באופן אנונימי ואף להציב מחשב בעסק שלקוחות יוכלו לענות על השאלון.
המקומות בהם כדאי להציב מחשב הם בעיקר מקומות בהם הלקוח ממתין לתורו וכך הוא מעביר את זמן ההמתנה המשעמם בעשיה שאינה משעממת.

שאלונים לסטודנטים

כחלק מהחובות לתואר הסטודנט במדעי החברה נדרש לעשות עבודות סמינריונית אמפיריות (לתואר ראשון), עבודות MA – תזה (לתואר שני) ועבודת דוקטורט (לתואר שלישי) נדרש הסטודנט לבצע מחקרים שבמהלכם עליו להפיץ שאלונים מסוגים שונים כגון שאלוני עמדות שאלוני אישיות שאלוני קישורים אישיים ועוד שאלונים מסוגים שונים.
הדרך היעילה ביותר לאסוף נתונים במהירות וללא טעויות היא באמצעות שימוש במחולל שאלונים אינטרנטי.
שאלון אינטרנטי כזה קל מאוד ליצור לתקן לערוך כמו כן המשיב לשאלון כזה זוכה לממשק לממשק ידידותי ונח כדי לענות עליו.
הסטודנט שעורך את המחקר יכל בקלות ובמהירות לקבל את הנתונים כדי לבצע העיבודים סטטיסטיים הנחוצים לתוצאות שהתקבלו בשאלון סקר.

שאלוני מחקר אקדמיים

האינטרנט משמש ככלי מצוין לשאלוני מחקר אקדמיים בתחום מדעי החברה.
באמצעות האינטרנט יכול החוקר האקדמי להעזר המוסד בו הוא עובד ולהעביר שאלונים רבים לסטודנטים הרשומים במוסד, אשר מטבע הדברים תהיה הענות גדולה יותר להשתתף במחקר ובחלק מהמקרים אף יש התחייבות מצד הסטודנטים להשתתף במחקרים אקדמיים ולענות על שאלונים.
מה שהיה מצריך פעם עבודה וטרחה רבה של הדפסת שאלונים חלוקתם איסופם והקלדתם למחשב וכל זה מצריך זמן רב פרט למשאבים שהושקעו.
היום יכול להעשות בקלות על ידי שאלוני מחקר אדקמי מקוונים כאשר פרט להכנת השאלון על החוקר רק לקבוע לאיזה רשימת נשאלים הקישור לשאלון מחקר ישלח בדואר אלקטרוני.
תוך 3 ימים מיום שליחת הקישור מתקבלות רוב התשובות ולאחר מכן ישנם טיפטופים נוספים של עונים, ואת התשובות החוקר מקבל מוכנות בקובץ לעיבוד סטטיסטי.
החוקר יכול לחלק את רשימת העונים שלו לכמה קבוצות (לשלוח לכל קבוצה בנפרד) ובין המשלוחים לערוך עיבודים ראשוניים ולגלות אם יש צורך בתיקונים והבהרות בשאלון או להוסיף ולמחוק שאלות ולאחר מכן לשלוח לקבוצה נוספת, דבר שבעידן השאלון הידני לא היה אפשרי (בכל אופן לא בקלות) כך שבסופו של דבר הנשאלים יענו על שאלון ברור ונקי מניסוחים לא ברורים.
בניגוד לשאלון ידני השאלון המקוון אפשר לחוקר גם לדעת מהו הזמן שנדרש לנשאל לענות ובכך לנפות נשאלים שענו בזמן קצר מדי.
יתרונות שאלוני מחקר אקדמיים ומחקרים מקוונים דרך האינטרנט ברורים לחלוטין.

מאת: דימה