כיצד לצאת מחוזה ליסינג

לצאת מליסינג זה למעשה סיום תקופת השכירות לפני שהתקופה שנקבעה מראש הסתיימה. זהו לא תהליך פשוט לסיים את הליסינג לפני תום תקופת החכירה, מכיוון שחברות ליסינג רבות, מסיבות ברורות, מעדיפות שהלקוחות לא יעשו זאת.

הדרך הקלה ביותר לצאת מחוזה ליסינג פרטי לרכב היא להעביר את ההתחייבות לאדם אחר אשר מוכן לקחת זאת על עצמו. אם אתם רוצים לסיים את הליסינג, אתם יכולים לפרסם פרסומות באינטרנט או בחנויות ולהגיד שאתם רוצים להעביר את חוזה הליסינג. אם אתם מוצאים מישהו אשר מעוניין בכך, אתם תצטרכו ליצור קשר עם חברת הליסינג, אשר תסביר את כל התנאים לשוכר החדש ותתחיל בתהליך העברת החוזה לשוכר החדש. השוכר החדש יצטרך לקבל את אותם התנאים שאתם קיבלתם ולשלם את אותו הסכום החודשי המקורי. ברוב המקרים, כל ההתחייבויות שיש לכם ירדו מהשם שלכם ויוחלפו על ידי השוכר החדש, אם כי חלק מחברות הליסינג ידרשו שהאחריות תהיה עליכם במידה והשוכר החדש לא מצליח לעמוד בתשלומים שהוא מתחייב אליהם.

סיום ליסינג באופן אחר הוא לא הליך פשוט. באופן כללי, התשלום החודשי שלכם מחושב על פי ההבדל בין השווי המקורי של הרכב לבין אומדן השווי של הרכב בתום תקופת השכירות שלכם. ההפרש הזה מחולק על פני כל תקופת הליסינג באופן שווה. זה עלול להראות כאילו סיום הליסינג מוקדם מהצפוי יהיה הפסד עבור השוכר, מכיוון ששווי הרכב עדיין לא הופחת לסכום שנאמד, אבל למעשה השווי של הרכב יורד הרבה יותר בשנה הראשונה ולא מחולק באופן שווה על כל התקופה, ועל כן מדובר בהפסד גדול יותר לחברת הליסינג.
במרבית המקרים, אם אתם מסיימים את הליסינג מוקדם, אתם תדרשו לבצע תשלומים עבור שארית התקופה של ההסכם, כמו גם לשלם קנסות יציאה מוקדמת. תשלומים אלה יכולים להיות מאוד גבוהים, בהתאם לסוג הרכב ולתנאים שהתחייבתם מולם לחברת הליסינג. כמו כן, ישנן גם חברות אשר לא נותנות אופציה זו כלל ולא יתנו לכם להשתחרר מהחוזה מוקדם יותר.

מכיוון שחברות רבות לא מאפשרות סיום חוזה מוקדם, וחלקן גם לא מאפשרות העברת החוזה לשוכר החדש, אין פתרון זול ומעשי ליציאה מחוזה ליסינג. עם זאת, אם הסיבה שלכם להפסקה מוקדמת על החוזה היא תשלומים חודשיים גבוהים מדי, ייתכן שתוכלו לדבר עם חברת הליסינג ולהאריך את תקופת החוזה. הארכה של תקופת החוזה יכולה להפחית את התשלומים החודשיים.

כאשר אתם חותמים על חוזה ליסינג, יש להתייחס לכך בתור התחייבות שתימשך לאורך כל תקופת ההשכרה ולעשות את השיקולים שלכם בהתאם.

מאת: יגאל ג.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]