רופא שיניים או תרופות סבתא

בעיות בשיניים יכולות לשגע אותנו. אין ספק שרופא שיניים ידע לטפל בבעיה בצורה הכי טובה. הבעיה של רוב האנשים היא הפחד מרופא שיניים ולחלק יש להוסיף שגם המחיר הגבוה של טיפולי שיניים משפיע ובגלל זה לא הולכים לטיפול. בגלל זה, לפני שרצים לרופא שיניים, אפשר להיעזר בתרופות סבתא – בדרך כלל הן אינן מוכחות, אבל מה יכול לקרות אם ננסה אותן?

טיפול סבתא בכאבי שיניים

הסבתות ממליצות לקחת פיסת צמר גפן ולטבול במשקה חריף כמו ערק או קוניאק, ולהניח על השן הכואבת למספר דקות. לחלופין, ניתן להניח על השן גם גרגרים של פלפל שחור עטופים בפיסת בד רטובה.

טיפול סבתא בנפיחות וכאבים בחניכיים

לטיפול בנפיחות וכאבים בחניכיים / פצעונים או כיבים בפה (“אפטה”) – הסבתות ממליצות לקחת כף סודה לשתייה ולהמיס במים. את המים יש לגרגר בפה חזק ולירוק לאחר כמה שניות, כך עד שהכוס נגמרת. יש לחכות מספר דקות לפני שאוכלים או שותים משהו אחר.

טיפול סבתא בשיניים צהובות

שיניים צהובות לא יפות וכולם רוצים שיניים לבנות. כדי להלבין שיניים, הסבתות ממליצות לצחצח שיניים עם קצת מלח גס על משחת השיניים. אם מתמידים יכול להתחיל תהליך של הלבנת שיניים, אבל, כמובן שבנושא הזה כדאי קודם כל לפנות לרופאי שיניים שמתמחים ברפואת שיניים אסתטית.

טיפול סבתא באפטה

“פה שורף” / כיב (“אפטה”) – הסבתות ממליצות לשתות תה (רצוי תה קמומיל) לא ממותק ולאכול כמה שפחות אוכל ממותק. למרות זאת, בשוק קיימים כיום תכשירים רפואיים שיכולים לפתור אפטות ביעילות רבה.

מאת: שירה גורדון