על אנשים רגישים ואנשים עם עור של פיל

החיים הנפשיים של כל אדם תלויים במידת היכולת להרגיש. אנשים מנותקים, שאינם מסוגלים להרגיש, אינם מסוגלים להרגיש עלבון או פגיעה. אלו אנשי הטפלון, האדישים, ששום דבר שקורה להם בחיים לא נראה שממש משפיע עליהם. אמר לי פעם מישהו: ” אני בטוח שגם אם אשתי תעזוב אותי אני לא ארגיש שאכפת לי”. אין ספק שיש לתכונה זו יתרונות במקרים רבים.
אנשים עם עור של פיל לא ייקחו ללב איחור של חבר. אנשים עם עור של פיל יכולים להיות פוליטיקאים ואנשים עם עור של פיל יכולים לכתוב מה שבא להם תמיד מבלי לדפוק חשבון לביקורת או למה יגידו….

האם אתה רגיש מידי או אדיש?

אנשים אדישים, או בעלי עור פיל עלולים לשלם את המחיר של קהות רגשית. כמובן שלאדישות או קהות רגשית יש רמות שונות ויש פעמים שהקושי להרגיש הוא רק בספקטרום אחד של רגשות (למשל יש אנשים שלא מסוגלים להרגיש כעס). כאשר אדם מ ת נפשית הוא מפסיק להרגיש. הוא חי כמו רובוט. מרגיש שהוא עושה את כל מה שהוא צריך כדי לתפקד אבל בתוכו משוהו כבוי. תחושה זו מאפיינת אנשים שסובלים מדיכאון.
אני מאמין שהאידיאל מבחינת בריאות נפשית נמצא איפשהו באמצע…כי הכי טוב זה גם להרגיש וגם לקחת את החיים בקלות!

זה בראש שלך וזה רק נדמה לך שלא

חזרתי מחדר כושר. במקום שהפעילות האירובית תרגיע אותי חזרתי בתחושה כבדה שפגעתי באדם שיקר לי. לא הייתה לי כל כוונה לפגוע. להפך. אבל לפעמים דברים שאנחנו אומרים מתוך כוונה להטיב, יכולים להרע. ככה זה בתוך קשר. אם אוהבים אז גם פוגעים. אם אוהבים אז גם נפגעים. לפעמים נדמה לנו שפגענו במישהו והוא בכלל לא נפגע. ולהפך. לפעמים נדמה לנו שאמרנו משהו טוב למישהו, והוא פרש אותנו לגמרי אחרת, ונעלב. לפעמים התחושות שלנו תואמים את המציאות ולפעמים לא.
אם לא נברר, לא נדע. שלחתי מסרון מתנצל. חיכיתי לתגובה. בניתי לעצמי כבר כמה תסריטים בראש. נחרדתי מהאפשרות שהקשר יתקלקל. בתוכי קיוויתי שהיא תסלח.
כמה הופתעתי לקבל ממנה בחזרה מסר חם ואוהב. “אני בכלל לא ראיתי את זה ככה…” הוא כתב.

מאת: קוקי